Leadership Team

Headteacher – Mr G. Pilkington
Deputy Headteacher – Mr C. Dadds

Assistant Headteacher – Mrs E. Beaumont-George (FS/KS1)
SENDCO – Mrs L. Cherrington

Office Team

School Business Manager – Mrs J. Squirrell
Office Manager – Mrs K. Hayton
Finance Assistant – Mrs D. Vowles
Admin Assistant – Mrs N. Johnstone
Receptionist – Mrs D. Knock
Receptionist – Miss E. Whayman

Teaching Staff

Nursery – Mrs C. Lee &
Miss S. Horwood

RBGL – Mrs E. Beaumont-George &
Mrs B. Loveys
RRB – Mrs R Bodsworth
RKS – Miss K. Squirrell

1SS – Miss S. Shemming
1RB – Miss R. Baker
1MR – Miss M. Rumsey

2ER – Miss E. Riddleston
2TB – Mrs T. Blewitt
2SL – Mrs S. Last

3EC – Miss E. Cook & Mr G. Pilkington
3LH – Miss L. Hoyles
3SC – Mrs S. Cocks

4EP – Mrs E. Pipe
4JM
 – Miss J. Mills
4EF – Miss E. Francis

5JP – Mrs J. Peters
5GB – Mrs C. Gunson & Mrs L. Bewsher
5SR – Mrs S. Ragan

6HB – Miss H. Bridgewater
6AB – Mr A. Banham
6EL – Miss E. Langford

Additional Teaching Staff

Music – Mr A. Betts
P.E. – Mr G. Peters
Sports Apprentice – Miss R. Lindon
HLTA – Miss C. Sparrow
HLTA – Mrs L. Angel
HLTA – Mrs C. Clarke

SEND / ELSA Team

SENDCO – Mrs L. Cherrington

ELSA Support – Mrs S. Kinnaird

Learning Support Assistants

EYFS – Mrs R. Brennan
EYFS – Mrs S. Weaving
EYFS – Miss C. Fosker (Apprentice)
EYFS – Mrs S. Carey (SEND Support)
EYFS – Mrs L. Willings (SEND Support)
EYFS – Miss L. Green (Level 3 apprentice)
EYFS – Miss A Seager
EYFS – Mrs J Lacchin
EYFS – Miss K. Proctor
EYFS – Mrs H. Gibbs
EYFS – Miss D. Warren

Year 1 – Miss D. Knock

Year 2 – Mrs H. Bray
Year 2 – Mrs H. Denny

Year 3 – Mrs J. Nichols
Year 3 – Mrs M. Hearn
Year 3 – Mrs M. Pike
Year 4 – Mrs C. Bell

Year 4 – Miss G. Peach
Year 4
 – Miss H. Grimsey

Year 5 – Mrs K. Kerr
Year 5 – Mrs K. Austin

Year 6 – Mrs C. Cooper
Year 6 – Mrs L. Priest


SEND 1:1 Support

Nursery – Miss F Sheen
Nursery – Mrs L Janse Van Rensburg
Nursery – Mrs K Billman
Nursery – Mrs A Doherty

Reception – Mrs S. Shutt
Reception – Miss S. Chenery
Reception – Mrs R. Knock

Year 2 – Miss J. Sinclair
Year 2 – Mrs H. Daniels
Year 2 – Miss J. Clarke
Year 2 – Miss S. Wilding

Year 3 – Mrs S. Paisley

Year 4 – Mrs J. Grant

Year 4 – Mrs B. Dixon


Premises

Site Manager – Mr M. Templey

IT Support

IT Technician – Mr L. Hodgkinson
Outsourced – Mr L. Frost

Kitchen Team

Mrs L. Harvey
Mrs C. Beer
Mrs L. Fosker
Mrs D. Donoghue
Mrs T. Grimmer
Mrs N. Hynard
Mrs A. Luke

Cleaning Staff

Mrs C. Dee
Mrs A. Phillips
Ms S. Ingram
Ms A. Gardiner
Mrs M. Vincent
Mrs Z. Mustafova
Ms L. Alexander
Mrs T. Gant


Mid-Day Supervisors

Ms D. Johnson
Mrs C. Dee
Miss C. Skinner
Mrs J. Grant
Mrs A. Phillips
Mrs R. Sinclair-Barr
Mrs R. Grimsey
Mrs S. Paisley

Miss S. Chenery
Ms S. Ingram
Mrs S. Leather
Mrs T. Gant
Ms L. Alexander
Ms A. Gardiner
Mrs M. Vincent